TR | EN
    
SONUÇ ODAKLI PROGRAM

Verimlilik Koordinasyon Ofisi Projesi

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı hibesiyle Kayseri Sanayi Odası tarafından yürütülmekte olan projede; Kayseri imalat sanayindeki 4 sektörde (mobilya, fabrikasyon metal ürünler, elektrikli ev aletleri ve makine imalat) faaliyet gösteren 50 fabrikada yalın üretim* çalışmaları yapılacaktır. Böylelikle Kayseri sanayisinin önemli dört sektöründe süreç iyileştirmeleri sağlanacak, her süreçte minimum %25 ekonomik değer kazancı oluşacaktır.


Kurulan verimlilik koordinasyon ofisi ile KAYSO bünyesinde yalın dönüşüm konusunda yetkin uzmanlar görev alacaktır. Gerek projede gerekse proje uygulama dönemi sonrasında, verimlilik koordinasyon ofisi uzmanlarınca Kayseri imalat sanayine yönelik yalın danışmanlık verilecektir.


Verimlilik Koordinasyon Ofisi projesinde yer almak ve firmalarında yalın dönüşüm sağlamak isteyen paydaşların Kayseri Sanayi Odası Verimlilik Koordinasyon Ofisi ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.


*Yalın üretim, üretime yük getiren israflardan arınmayı hedef alan bir yaklaşımdır. Bu israflar şöyle sıralanabilir:


o Hatalı Üretim

o Fazla Üretim

o Bekleme

o Fazla İşçilik

o Gereksiz Taşıma

o Fazla Stok

o Gereksiz Hareket


Yalın üretim, değeri odak noktaya koyarak firmalar için değer akış haritalamaları yapmaktadır. Böylelikle imalat süreçlerindeki israflar daha kolay tespit edilmekte ve elemine edilmektedir.


Verimlilik Koordinasyon Ofisi Güdümlü Projesi Sözleşme İmza Haberi için tıkayınız.

  Mevlana Mahallesi, M.K.P Bulvarı, No:79, Kat: 5-6 P.K: 38080 Kocasinan/KAYSERİ
  +90 352 352 6726 (ORAN)
  info@oran.org.tr