TR | EN
    
SONUÇ ODAKLI PROGRAM

Sivas İnovasyon Merkezi Projesi

Sivas Organize Sanayi Bölgesi tarafından yürütülen ve Ajans tarafından hibelendirilen projenin amacı; Sivas ilinde imalat sanayiinde katma değer ve rekabet avantajı yaratma potansiyeline haiz sektörlerde ve ürünlerde işlevselliği artırmak, geliştirmek, iyileştirmek ve farklılaştırmaktır. Kurulacak merkezde aşağıdaki faaliyetler gerçekleştirilecektir:


* Tasarım ve Prototipleme Birimi: 3D tasarım ve simülasyon atölyesi kurularak ürün tasarımı, prototip üretimi, kalite standartları konusunda destek verilecektir. Atölyede eğitim sınıfı, tasarım sınıfı ile tersine mühendislik hizmetleri, 3D baskı hizmeti, prototip üretimi ve hızlı prototipleme, ön seri imalat, mekanik tasarım, maket model ve mockup, aparat ve fikstür üretimi, az adetli üretim ve ardıl işlemler bölümleri ile kalite kontrol test laboratuvarı oluşturulacaktır.


* Danışmanlık Birimi: Bu birimde ise dış ticaret ve dönüşüm ofisleri olacaktır. Dış ticaret ofisi ile Sivas imalat sanayindeki firmalara uluslararası pazarlarda faaliyet gösterme konusunda danışmanlık sağlanacaktır. Dönüşüm ofisinde ise kurumsallaşma, yönetim, Endüstri 4.0 uyum yeteneğinin geliştirilmesi, verimlilik, kalite, standardizasyon, sınai mülkiyet hakları, bilgi iletişim teknolojilerinin kullanımı vb. konularda danışmanlık ve eğitim desteği verilecektir.

Sivas İnovasyon Merkezi Güdümlü Projesi Sözleşme İmza Haberiiçin tıklayınız.

  Mevlana Mahallesi, M.K.P Bulvarı, No:79, Kat: 5-6 P.K: 38080 Kocasinan/KAYSERİ
  +90 352 352 6726 (ORAN)
  info@oran.org.tr