TR | EN
    

BİZDEN HABERLER

UNDP Ortaklığında, Turizm Sektöründeki İşletmelere Yönelik Anket Çalışması
11 Aralık 2020 Cuma

Yeni Pazar Analizi, Bölgesel Kırılgan Sektör Analizi ve Kılavuz Raporları için TR72 Bölgesinde yer alan Turizm işletmelerine (restoranlar, oteller, konaklama tesisleri, acenteler...v.s.) yönelik anket çalışması başladı.


Japonya Hükümeti tarafından finanse edilen ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından yürütülen "Covid-19 Krizine Yanıt ve Dayanıklılık Projesi" kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Kalkınma Ajansları ile iş birliği içinde Covid-19 krizinden en çok etkilenen turizm, tekstil, lojistik, gıda, makine ve otomotiv sektörlerine yönelik bölgesel düzeyde kırılgan sektör analizi ve kırılgan sektörlerdeki işletmeler için pazar analizi yapılmaktadır. Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinde ise Turizm sektöründeki işletmelere yönelik yapılacak olan bu anketler ile kırılgan sektör ve yeni pazar analizlerine girdi sağlanması amaçlanmaktadır.


Bu ankete katılan Turizm KOBİ’leri, proje kapsamında gerçekleştirilecek teknik eğitimlerden ve danışmanlık hizmetlerinden öncelikli olarak yararlanacaktır. Anket katılımının 2 hafta sürmesi beklenmektedir.


GÖRSELLER