TR | EN
    

BİZDEN HABERLER

İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı
27 Aralık 2021 Pazartesi

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) tarafından Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen “Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Entegrasyon için Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi (ENHANCER) Projesi” kapsamında, 14 Aralık 2021 tarihindeİstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı çağrısı ilan edilmiştir.


Program kapsamında Bursa, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya ve Mersin İllerinde faaliyet gösteren güçlü, gelecek vaat eden kooperatiflerin ve kooperatif birliklerinin büyümeleri ve böylece geçici koruma altındaki Suriyeliler ve TC vatandaşları için sürdürülebilir istihdam yaratabilmeleri adına toplam 2 milyon Avro hibe verilmesi planlanmaktadır. Proje başına hibelerin asgari tutarı 40,000 Avro ve azami tutarı 300,000 Avro’dur.


İlgili kooperatifler ve kooperatif birlikleri “İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı” için 14 Mart 2022 tarihine kadarproje başvurularını yapabileceklerdir. Programın ayrıntılarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilmektedir:


https://enhancerproject.com/istihdam-yaratma-odakli-kooperatif-hibe-programi-.html


Proje başvuruları online yapılacaktır. Başvurular için aşağıdaki bağlantı kullanılacaktır:


https://in-tendhost.co.uk/icmpd/aspx/Tenders/Appraisal (Turkey ENHANCER -Cooperatives Support Grant Scheme for Job Creation - 1. Call for Proposals)


11 Ocak 2022 tarihinde saat 14:00’te Hibe Programı’nın tanıtımının yapılacağı online bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecektir. Toplantıya katılmak için aşağıdaki link üzerinden kayıt olunması gerekmektedir:


https://icmpd.zoom.us/webinar/register/WN_85cT474HSfieKary_dO-tQ


Hibe programına yönelik sorular 1 Mart 2022 tarihine kadar grants@icmpd.org adresine iletebilecektir.


Çevrimiçi tanıtım toplantısı sonrasında ICMPD ekibi tarafından tüm illerde bilgilendirme toplantıları da gerçekleştirilecek ve takvim ilerleyen günlerde paylaşılacaktır.