TR | EN
    

BİZDEN HABERLER

İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı Bilgilendirme Toplantısı
22 Mart 2022 Salı

Avrupa Birliği tarafından fonlanan ve Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) tarafından, T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonuyla yürütülen “Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Entegrasyon için Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi (ENHANCER) Projesi” kapsamında, 14 Aralık 2021 tarihinde duyurulan İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı başvuru süresi 30 Nisan 2022 tarihine uzatılmıştır.


Program kapsamında Bursa, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya ve Mersin’de kayıtlı, güçlü, gelecek vaat eden kooperatiflerin ve kooperatif birliklerinin büyümeleri ve böylece geçici koruma sağlanan Suriyeliler ve ev sahibi topluluklar için sürdürülebilir istihdam yaratabilmeleri adına toplam 2 milyon Avro hibe verilmesi planlanmaktadır. Proje başına hibelerin asgari tutarı 40,000 Avro ve azami tutarı 300,000 Avro’dur.


Uygulama illerinde gerçekleşecek olan bilgilendirme toplantılarımızın Kayseri oturumu 29 Mart 2022 tarih saat 10:00’da,Kayseri Ticaret Odası’nda gerçekleşecektir.


İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı`nın ayrıntılarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:


https://enhancerproject.com/istihdam-yaratma-odakli-kooperatif-hibe-programi-.html


Başvurular için lütfen aşağıdaki bağlantıyı takip ediniz:


https://in-tendhost.co.uk/icmpd/aspx/Tenders/Appraisa l(Turkey ENHANCER -Cooperatives Support Grant Scheme for Job Creation - 1. Call for Proposals)


Hibe programına yönelik sorularınızı 15 Nisan 2022 tarihine kadar grants@icmpd.orga dresine iletebilirsiniz.