TR | EN
    

BİZDEN HABERLER

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Sivas’ta Yapıldı
9 Ekim 2015 Cuma
09.10.2015

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu toplantısı ORAN Sivas Yatırım Destek Ofisi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplantıya; Ajans Yönetim Kurulu Başkanı ve Kayseri Valisi Orhan DÜZGÜN, Sivas Valisi Âlim BARUT, Yozgat Valisi Abdülkadir YAZICI, Sivas Belediye Başkanı Sami AYDIN, Sivas İl Genel Meclisi Başkanı Sedat ÖZATA, Kayseri  Sanayi Odası Başkanı Mustafa BOYDAK, Ajans Genel Sekreteri Kamil TAŞCI katıldı.

Ajans Yönetim Kurulu Başkanı ve Kayseri Valisi Orhan DÜZGÜN, toplantıda yaptığı basın açıklamasında; “Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, faaliyetlerini planlama ve koordinasyon süreçleri, mali ve teknik destekler ile yatırım destek danışmanlığı başta olmak üzere tüm alanlarda bölge kalkınmasını hedefleyen çalışmalarla sürdürmektedir.

Ajans tarafından yürütülmekte olan mali destek programları kapsamında toplam proje tutarı 54 milyon TL olan 73 projenin uygulama süreci devam etmektedir. Söz konusu projelere yönelik olarak ihale faaliyetleri, kontrol ve izleme çalışmaları, raporlamalar ve ödeme işlemleri Ajans uzmanları tarafından geçtiğimiz ay içerisinde de eksiksiz olarak gerçekleştirilmiştir. Önümüzdeki süreçte; Devam eden projeler kapsamında satın alma ve bu çerçevede fiziksel kontrol ziyaretleri ile izleme ziyaretlerine devam edilecek, projeler özelinde yararlanıcılardan gelecek farklı tip raporlara istinaden incelemeler yapılarak varsa ilgili ödemeler gerçekleştirilecektir.

Kalkınma Bakanlığı tarafından yürütülen Cazibe Merkezleri Destekleme Programı kapsamında daha önceden Orta Anadolu Kalkınma Ajansı'nca Sivas'taki paydaşlardan alınan proje fikir ve bilgilerine istinaden, Kalkınma Bakanlığı yetkilileri ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı'nca 17-18 Eylül 2015 tarihlerinde Sivas ilinde bir dizi toplantı ve ziyaret gerçekleştirilmiştir. Program kapsamında söz konusu programa proje önerisi sunan Sivas Belediyesi'nin Sivas Kale Projesi, Sivas İl Özel İdaresi'nin Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi Çevre Düzeni ve Bungalov Evler Yapım Projesi, Sivas Kayak Simülasyon Merkezi Projesi ile Sivas Metal Eşya ve Makine İmalatı Tasarım Merkezi ve Ortak Kullanım Atölyesi Projesi,  Sivas Ticaret ve Sanayi Odası'nın  Sivas Mesleki Eğitim, Yenilik ve Girişimciliği Geliştirme Merkezi Projesi ile Sivas Kamu Hastaneleri'nin Sivas Çok Amaçlı Geriatri (Yaşlı) Merkezi  (ÇAGEM) proje sunumları yapılmıştır.

Ajansımız personel alım ilanına çıkmış olup, bu çerçevede gerçekleştirilen sınavda başarılı olan 5 uzman ve 2 destek personelin işe alım süreci tamamlanmıştır. Yeni işe başlayacak personelimize  şimdiden başarılar dilerim.” dedi.

Ajans Yönetim Kurulu Başkanı ve Kayseri Valisi Orhan DÜZGÜN’ün konuşmasının ardından Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı basına kapalı olarak devam etti.