TR | EN
    

BİZDEN HABERLER

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Teknik Destek Programı Kapsamında Yozgat İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde CBS Eğitimleri Tamamlandı.
19 Aralık 2012 Çarşamba
2012 Yılı Teknik Destek Programı 3. Dönem başvuruları kapsamında teknik destek talebi Ajans tarafından başarılı bulunan Yozgat İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü çalışanlarına 03-14 Aralık 2012 tarihleri arasında “Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Uzaktan Algılama” eğitimi verildi.11 ders günü süren eğitimin son gününde katılımcıların konuyu anlama düzeylerinin ölçülmesi, başarılı olan katılımcılara sertifika verilmesi amacıyla konu ile ilgili sınav yapılarak başarılı bulunanlara sertifikaları verildi. Sertifika töreni Yozgat İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ziyaattin ÖZDEMİR, müdürlük personeli ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı uzmanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen 2012 Yılı Teknik Destek Programına başvuruların yılsonuna kadar açık kalması planlanıyor. Söz konusu programa  kamu kurumları ve STK’lar başta olmak üzere kar amacı gütmeyen kurumlar başvuruda bulunarak Ajanstan destek talebinde bulunabilirler. Programla ilgili detaylı bilgi ve program başvuru formuna Ajans internet sitesinden (www.oran.org.tr) erişilebilmektedir.