TR | EN
    

BİZDEN HABERLER

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Teknik Destek Programı Kapsamında Talas İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde “Sulu Tarıma Geçiş” Eğitimleri Tamamlandı
16 Kasım 2012 Cuma

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmekte olan 2012 yılı Teknik Destek Programına başvurular devam ediyor. Ajans tarafından yürütülmekte olan programa 1. ve 2. dönemde toplam  19 destek başvurusunda bulunuldu. 1. dönem başvurularından 8 destek talebi, 2. Dönem başvurularından 7 destek talebi Ajans tarafından desteklenmeye uygun değerlendirilerek ilgili kurumlara teknik destekler verildi. 3. dönem başvurularının ise değerlendirme süreci devam ediyor.

2012 Yılı Teknik Destek Programı 2. Dönem başvuruları kapsamında teknik destek talebi Ajans tarafından başarılı bulunan Talas İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü çalışanlarına 5-16 Kasım 2012 tarihleri arasında “Sulu Tarıma Geçiş” eğitimi verildi. 10 ders günü süren eğitim esnasında basınçlı sulama sistemlerinin nasıl kullanılması gerektiği konusunda hem teorik hem de uygulamalı bilgiler verildi.

Eğitim esnasında Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. H. Mustafa PALANCIOĞLU ve Program Yönetim Birimi Başkanı Fatih GAVGACI da köyü ziyaret etmişler ve eğitim hakkında ve köyün sorunları hakkında köylülerden bilgi almışlardır. 


Eğitim programının kapanış toplantısı ise Talas İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muzaffer Adıyaman, müdürlük personeli ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı uzmanlarının katılımıyla gerçekleştirildi ve katılımcılara sertifikaları takdim edildi.Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen 2012 Yılı Teknik Destek Programına başvuruların yılsonuna kadar açık kalması planlanıyor. Söz konusu programa  kamu kurumları ve STK’lar başta olmak üzere kar amacı gütmeyen kurumlar başvuruda bulunarak Ajanstan destek talebinde bulunabilirler. Programla ilgili detaylı bilgi ve program başvuru formuna Ajans internet sitesinden (www.oran.org.tr) erişilebilmektedir.