TR | EN
    

BİZDEN HABERLER

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Teknik Destek Programı Kapsamında Kayseri Valiliği’nin Başvuru Sahibi Olduğu “AB 7.Çerçeve ve Horizon 2020 Programı Proje Hazırlama” Eğitimleri Tamamlandı.
26 Kasım 2012 Pazartesi
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmekte olan 2012 yılı Teknik Destek Programına başvurular devam ediyor. Ajans tarafından yürütülmekte olan programa 1. ,2. ve 3. dönemde toplam  30 destek başvurusunda bulunuldu. 1. dönem başvurularından 8 destek talebi, 2. Dönem başvurularından 7 destek talebi Ajans tarafından desteklenmeye uygun değerlendirilerek ilgili kurumlara teknik destekler verildi. 3.Dönem başvurularından ise 3 destek talebi başarılı bulunmuş olup, sözleşme süreci devam etmektedir.

2012 Yılı Teknik Destek Programı 2. Dönem başvuruları kapsamında teknik destek talebi Ajans tarafından başarılı bulunan AB 7.Çerçeve ve Horizon 2020 Programı Proje Hazırlama eğitimi kapsamında Kayseri’deki üniversitelerin öğretim görevlilerine ve KOBİ’lerin ARGE çalışanlarına 12-23 Kasım 2012 tarihleri arasında eğitim verildi. 10 ders günü süren eğitim esnasında Avrupa Birliği 7. Çerçeve ve 2014 yılında yürürlüğe girecek olan Horizon 2020 programlarının yanı sıra TÜBİTAK programları hakkında da bilgilendirme yapılmış olup katılımcıların şu anda açık olan 7. Çerçeve Programlarına başvuru yapmaları için atölye çalışmaları da uygulamalı olarak yapılmıştır.Eğitim programının kapanış toplantısı Kayseri Vali Yardımcısı İbrahim Halil Çomaktekin, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. H. Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Valiliği Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Koordinasyon Birimi çalışanları ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı uzmanlarının katılımıyla gerçekleştirildi ve katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen 2012 Yılı Teknik Destek Programına başvuruların yılsonuna kadar açık kalması planlanıyor. Söz konusu programa  kamu kurumları ve STK’lar başta olmak üzere kar amacı gütmeyen kurumlar başvuruda bulunarak Ajanstan destek talebinde bulunabilirler. Programla ilgili detaylı bilgi ve program başvuru formuna Ajans internet sitesinden (www.oran.org.tr) erişilebilmektedir.