TR | EN
    

BİZDEN HABERLER

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Teknik Destek Programı Kapsamında Yıldızeli’nde İyi Tarım Uygulamaları ve Global GAP Eğitimi Tamamlandı
11 Eylül 2012 Salı

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmekte olan 2012 yılı Teknik Destek Programına başvurular devam ediyor. Ajans tarafından yürütülmekte olan programa 1. ve 2. dönemde toplam 19 destek başvurusunda bulunuldu. 1. dönem başvurularından 8 destek talebi Ajans tarafından desteklenmeye uygun değerlendirilerek ilgili kurumlara teknik destekler verildi. 2. dönem başvurularının ise değerlendirme süreci devam ediyor.

2012 Yılı Teknik Destek Programı 1. Dönem başvuruları kapsamında teknik destek talebi Ajans tarafından başarılı bulunan Yıldızeli İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü çalışanları ve çiftçilere 3-8 Eylül 2012 tarihleri arasında “İyi Tarım Uygulamaları ve Global GAP” eğitimi verildi. 6 gün süren eğitimin sonunda 60 katılımcıya sertifikaları verildi.
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen 2012 Yılı Teknik Destek Programına başvuruların yıl sonuna kadar açık kalması planlanıyor. Söz konusu programa kamu kurumları ve STK’lar başta olmak üzere kar amacı gütmeyen kurumlar başvuruda bulunarak Ajanstan destek talebinde bulunabilirler. Programla ilgili detaylı bilgi ve program başvuru formuna Ajans internet sitesinden (www.oran.org.tr) erişilebilmektedir.