TR | EN
    

BİZDEN HABERLER

ORAN - KAYSO Teknik Destek Sözleşmesini İmzaladı
1 Ağustos 2019 Perşembe

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ile Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) arasında, Kayseri’deki Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerinin niteliğini artırmaya yönelik eğitim sözleşmesi 2019 Yılı Teknik Destek Programı Mayıs-Haziran Dönemi kapsamında imzalandı.


Kayseri’de kurulu bulunan Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerimizin niceliğinin ve niteliğinin artırılmasına yönelik bir takım çalışmalar yürüttüklerini açıklayan KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet BÜYÜKSİMİTÇİ, ilk olarak KAYSO bünyesinde bir Koordinasyon Ofisi kurduklarını söyledi.


Bu ofis aracılığı ile Kayseri’de ki Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile ortak toplantılar yapmaya başladıklarını anlatan Başkan BÜYÜKSİMİTÇİ, “Üretimde fark oluşturabilmenin ve kalıcı olabilmenin temel dayanağının Ar-Ge/Tasarım faaliyetlerinde bulunmak olduğu düşüncesinden hareketle, bu toplantılarda Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerimizin öncelikli ortak ihtiyaçlarının eğitim olduğunu tespit ettik. Bu konuda gerekli anket çalışmalarını yaparak ihtiyaç olan eğitimleri belirledik. Bu doğrultuda bir proje hazırlayarak kalkınma ajansımıza sunduk. Başvurumuz ORAN tarafından uygun görüldü ve bugün bu projemizin protokolünü imzaladık” dedi.


ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin KİLCİ “ORAN tarafından desteklenen proje kapsamında; 12 Ar-Ge ve 2 Tasarım Merkezi çalışanı yaklaşık 60 kişiye 3 grup halinde eğitimler verilecektir” dedi.


İmza töreninde; ORAN ve KAYSO işbirliği içinde firmalarımızın ihtiyaçları doğrultusunda projeler hazırlamaya devam edileceği belirtildi. Firmalarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi ilimizin ve bölgemizin kalkınmasına dolayısı ile ülkemizin kalkınması katkı sağlayacaktır denildi.

GÖRSELLER