TR | EN
    

BİZDEN HABERLER

ENHANCER - İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı Bilgilendirme Toplantısı Webinarı
17 Ocak 2022 Pazartesi

Avrupa Birliği tarafından fonlanan ve Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) tarafından, T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonuyla yürütülen “Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Entegrasyon için Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi (ENHANCER) Projesi” kapsamında,İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı çağrısına çıkılmıştır.


Program kapsamında Bursa, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya ve Mersin’de kayıtlı, güçlü, gelecek vaat eden kooperatiflerin ve kooperatif birliklerinin büyümeleri ve böylece geçici koruma sağlanan Suriyeliler ve ev sahibi topluluklar için sürdürülebilir istihdam yaratabilmeleri adına toplam 2 milyon Avro hibe verilmesi planlanmaktadır.Proje başına hibelerin asgari tutarı 40,000 Avro ve azami tutarı 300,000 Avro’dur.


İlgili kooperatifler ve kooperatif birlikleri “İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı”na 14 Mart 2022 tarihine kadar proje başvurularını yapabileceklerdir.


İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı için 3 adet online bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecektir. Bu toplantılardan Kayseri ili için olan webinara katılmak için aşağıdaki link üzerinden kayıt olmanız gerekmektedir:


Webinar   

Tarih

Saat

Kayıt Linki

İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı Kayseri ve Konya Bilgilendirme Toplantısı

28.01.2022

14:00-15:30

https://icmpd.zoom.us/webinar/register/WN_M5fM3s9GScmCIy48VsDdfg


İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı`nın ayrıntılarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:


https://enhancerproject.com/istihdam-yaratma-odakli-kooperatif-hibe-programi-.html


Başvurular için lütfen aşağıdaki bağlantıyı takip ediniz:


https://in-tendhost.co.uk/icmpd/aspx/Tenders/Appraisal (Turkey ENHANCER -Cooperatives Support Grant Scheme for Job Creation - 1. Call for Proposals)


Hibe programına yönelik sorularınızı 1 Mart 2022 tarihine kadar grants@icmpd.org adresine iletebilirsiniz.