TR | EN
    

BİZDEN HABERLER

2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Destek Programı Kapsamında Kayseri Bilim, Sanayi, Teknoloji İl Müdürlüğü ile Sözleşme İmzalandı.
10 Ocak 2014 Cuma
2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Destek Programı kapsamında başarılı bulunan Kayseri Bilim, Sanayi, Teknoloji İl Müdürlüğü’nün başvuru sahibi olduğu TR72-13-DFD/019 referans numaralı “Sektörlerde Ara Malı İthalatının Azaltılmasına Yönelik Araştırma Projesi (SAMİP)” başlıklı faaliyet teklifi için sözleşme 10 Ocak 2014 tarihinde İl Müdür Vekili Kamil AKÇADIRCI tarafından ORAN merkez binasında  imzalandı.

Kayseri Bilim, Sanayi, Teknoloji İl Müdürlüğü’nün başvuru sahibi olduğu faaliyet teklifinde Kayseri Ticaret Odası ve Kayseri Sanayi Odası’nın yanı sıra  ildeki tüm Üniversiteler ve Organize Sanayi Bölge Müdürlükleri olmak üzere dokuz kurum da iştirakçi olarak yer alacaktır. Faaliyet teklifi ile son dönemlerde ülkemizin ve bölge illerimizin de en önemli ekonomik sorunları arasında yer alan cari açığı azaltmak adına, ithalatımızın %72’sini oluşturan ara malı ithalatının azaltılması amaçlanmaktadır. Bu bağlamda Kayseri ili merkezinde ve ilçelerinde yer alan özel sektör temsilcileri ile analizler yapmak üzere çeşitli toplantılar düzenlenecek olup ara mallarının ilde üretimi için San-Tez ve TÜBİTAK  projeleri yazılması için Sanayi-Üniversite işbirliğinin temelleri atılacaktır.