TR | EN
    

BİZDEN HABERLER

“Sosyal ve Kentsel Kalkınma” Mali Destek Programı Kapsamında Yozgat İlinde Sözleşmeler İmzalandı
29 Mayıs 2014 Perşembe
“Sosyal ve Kentsel Kalkınma” mali destek programı kapsamında Yozgat ilinden başarılı bulunarak Ajans’tan destek almaya hak kazanan 7 projenin başvuru sahipleriyle sözleşme imza töreni 28.05.2014 tarihinde Yozgat Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sn. Abdülkadir YAZICI’nın başkanlığında gerçekleştirilmiştir. Törene Vali Yardımcısı Yavuz GÜNER, Yozgat İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer YANIK, Boğazlıyan Kaymakamı Ahmet DİLSİZ, Kadışehri Kaymakamı Ali DOĞAN, Şefaatli Kaymakamı Çağlayan AYDIN, Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi DAŞTAN, Kadışehri Belediye Başkanı Davut KARADAVUT, Boğazlıyan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ömer AYNALI, ORAN Genel Sekreter Vekili Fatih GAVGACI ve kamu kurumlarından yetkililer katıldı.

Vali Abdulkadir YAZICI, törende yaptığı konuşmada: “Sosyal ve Kentsel Kalkınma Mali Destek programı sonucu ilimize toplam 3,4 milyon TL Ajans tarafından aktarılacak olup projelerin tamamlanmasıyla 7,7 milyon TL’lik yatırım ilimizde kamu kurumları tarafından halkın hizmetine sunulmuş olacaktır. Yozgat ilinden sunulan projelerden 7 tanesi kabul edildi. Bunlardan bir tanesi de Yozgat İl Özel İdemiz tarafından hazırlanan ‘Su Sporları Kompleksi’ projesidir. Bu proje tamamen kadınlara yönelik olan bir projedir. ORAN'dan bu projemize yaklaşık 1 milyon lira hibe aldık” dedi. Sonrasında sözleşmelerin imzalanmasına geçildi.


"Su Sporları Kompleksi" Projesi    
Yozgat İl Özel İdaresi"Bahariye Termal Turizm Sosyal Destek Merkezi" Projesi    
Boğazlıyan Kaymakamlığı"Eğitimde Hedef 12" Projesi    
Kadışehri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü"Şefaatli'de Yaşam Kalitesinin Ve 7’den 70’e Herkes İçin Sosyal, Kültürel Paylaşım Olanaklarının Artırılması" Projesi    
Şefaatli İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği"Sosyal Çevre İçin Akdağmadeni Belediyesi Mesire Alanı" Projesi    
Akdağmadeni Belediyesi


"Şehr-İ Kadın Konağı" Projesi
Kadışehri Belediye Başkanlığı"Boğazlıyan Sporla Gelen Kalkınma" Projesi    
Boğazlıyan Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürlüğü