TR | EN
    
SONUÇ ODAKLI PROGRAM

Kayseri Mobilya Sektörü Değer Zinciri Analizi

Bölgesel rekabet edebilirlik politikaları kapsamında bölgelerin ulusal büyümeye olan katkısı, ar-ge, yenilik ve teknolojinin gelişimine etkisi ve verimlilik artışına olan yönlerini anlamaya yönelik analizler ön plana çıkmaktadır. Yerel ürün gruplarının tespiti ve değer zincirlerinin analiz edilmesi ise bölgelerin rekabet edebilirliği açısından önemli bir konudur.


Ajansımız bu kapsamda 2018 yılında Kayseri İli Elektrikli Ev Aletleri Değer Zinciri Analizi yapmıştır. ORAN uzmanlarının yanı sıra, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü (KAGM) ve 5 farklı kalkınma ajansından uzmanların görev aldığı çalışma ile sektörün rekabetçiliğini artıracak öneriler geliştirilmiştir. Çalışma ile alakalı rapora erişmek için tıklayınız


Yine KAGM koordinesinde Hatay ilinde gerçekleştirilen Filtre Sektörü Değer Zinciri Analizi Çalışması’na da ORAN uzmanları katkıda bulunmuştur. Çalışma ile alakalı rapora erişmek için tıklayınız.


Tüm bu faaliyetlerin devamı niteliğinde ve TR72 Bölgesi imalat sanayini geliştirmek amacıyla; Ajans İmalat Sanayide Dönüşüm Birimi tarafından 2021-2023 yılları arasında, bölgemizdeki hakim sektörler öncelikli olmak üzere değer zinciri analizi çalışmaları yapılacaktır.


Ajans tarafından yapılması planlanan ilk değer zinciri analizi çalışması, Kayseri İli Mobilya Sektörü Değer Zinciri Analizi’dir. Bu çalışmaya başlanmış olup, mobilya sektöründe faaliyet gösteren firmalara yönelik anket yayınlanmıştır.


İlgili ankete erişmek için tıklayınız.

  Mevlana Mahallesi, M.K.P Bulvarı, No:79, Kat: 5-6 P.K: 38080 Kocasinan/KAYSERİ
  +90 352 352 6726 (ORAN)
  info@oran.org.tr