KOP İdaresi Başkanlığı Ziyaret Edildi
ORAN - Haberler

KOP İdaresi Başkanlığı Ziyaret Edildi

 09.02.2017

KOP İdaresi Başkanlığı Ajans Genel Sekreter Vekili Ahmet Emin KİLCİ ve Ajans Yozgat Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Timur YILDIZ tarafından ziyaret edildi. KOP Bölge İdaresi Başkanı İhsan BOSTANCI ve Başkan Yardımcısı Halil İbrahim TONGUR ile Yaklaşık 6 saat süren toplantıda ORAN Kalkınma Ajansı ve KOP ile ortak Yozgat’ta yapılabilecek ortak projeler üzerine odaklandı.

Yozgat’ın da KOP İdaresi Başkanlığı’nın faaliyet gösterdiği iller arasında yer alması ile Kalkınma Bakanlığı’na bağlı iki kurumun Yozgat için kesişen projeleri üzerinde görüşme sağlandı. Özellikle 2017-2018 Eylem Planında Yozgat Valiliği koordinasyonunda KOP’a sunulan Yatırımlar İcmali üzerinde değerlendirmelerde bulunuldu. %95’i Yatırım Planına alınan KOP Eylem Planında Yozgat için henüz yatırım planında yer almayan projeler ile ciddi bir fon sağlanacağı ifade edildi.

Ajans Genel Sekreter Vekili Ahmet Emin KİLCİ “Aynı Bakanlığa bağlı olmamız ve mevzuat açısından ortak hedeflere sahip olmamız bizleri Yozgat’a KOP İdaresi Başkanlığı aracılığı ile gelecek yatırım ve fonlar açısından heyecenlandırdı” ifadesinde bulundu.