TR | EN
    

BİZDEN HABERLER

Orta Anadolu Ekonomi Forumu Sivas’ta Düzenleniyor
29 Ağustos 2019 Perşembe

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ın onur konuğu olarak katılacağı Orta Anadolu Ekonomi Forumu 3-4 Eylül 2019 tarihlerinde Sivas’ta Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenleniyor.


Sivas Valiliği ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen etkinlik Sivas Belediyesi, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası katkılarıyla ‘Sivas Kongresi’nin 100. Yılında, Bugün de Ekonomik Zafer İçin’ sloganıyla hayata geçiriliyor.


Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK, Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Berat ALBAYRAK, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir PAKDEMİRLİ, Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN, TİM Başkanı İsmail GÜLLE, Bakanlığımız Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış YENİÇERİ’nin katılması beklenen forum, ilgili kurum ve kuruluş yöneticilerini, alanında uzman ulusal/uluslararası konuşmacıları ve gazetecileri, bölgenin yerel yöneticilerini, sanayicilerini, iş insanlarını ve sivil toplum temsilcilerini bir araya getiriyor.


Sivas Valisi Salih AYHAN, Sivas Milletvekili ve 25. Dönem TBMM Başkanı İsmet YILMAZ, Sivas Belediye Başkanı Hilmi BİLGİN ve Forum İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ethem SANCAK’ın açılış konuşmalarını gerçekleştireceği forumda “Makroekonomik Gelişmeler Işığında Dünya ve Türkiye”, “Orta Anadolu Bölgesi’nde Ekonomi, Sanayi ve Büyüme”, “Rekabetçi Yerli Üretim Modeli Nasıl Kurulacak?, Yarına Nasıl Hazır Olabiliriz?”, “Tarım ve Hayvancılıkta Atılım Modeli Nasıl Kurulacak?”, “Sivas’ta Yatırım İmkanları ve Sivas’a Değer Katanlar” ve “Anadolu’da Turizm ve Bölgesel Kalkınma İlişkisi” başlığındaki altı oturumun ardından, kapanış konuşmasını Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN gerçekleştirecektir.


Orta Anadolu Ekonomi Forumu’nun programı için aşağıdaki linki, detaylar için web adresini ziyaret edebilirsiniz.


Program Linki


www.ortaanadoluekonomiforumu.org  Mevlana Mahallesi, M.K.P Bulvarı, No:79, Kat: 5-6 P.K: 38080 Kocasinan/KAYSERİ
  +90 352 352 6726 (ORAN)
  info@oran.org.tr